كریسمس در گوشه و كنار جهان
جام جم آنلاین: امشب 24 دسامبر جشن كریسمس (نوئل) میلاد حضرت عیسی (ع) و فردا 25 دسامبر روز این جشن مذهبی است كه كلیه مسیحیان كاتولیك و پروتستان آن را جشن می گیرند. مسیحیان ارتدوكس و گریگوری در روز 6 ژانویه میلاد حضرت عیسی (ع) را جشن می‌گیرند. جشن كریسمس را به كلیه هموطنان مسیحی تبریك می گوییم. نگاهی به جشن كریسمس (نوئل) در گوشه و كنار جهان از خبرگزاری های مختلف. 4 آذر87 . گزارش : بهرام افتخاری.
فواد طوال اسقف كلیسای كاتولیك بیت المقدس به سنت همیشه در كلیسای مهد در شهر بیت لحم در شب كریسمس دعای شب میلاد حضرت عیسی (ع) برای حاضران می خواند. هزاران زائر از گوشه و كنار جهان به این مناسبت به شهر بیت لحم سفر كرده اند. رویترز.
كارگران در روز چهارشنبه 24 دسامبر درخت كریسمس غول آسایی كه در مقابل كاخ كرملین در مسكو نصب شده را تزیین می كنند. فرانس پرس.
مردی در لباس بابا نوئل در شهر مكزیكو سیتی با دو مادر و كودكانشان عكس یادگاری می گیرد و ظاهرا یكی از بچه ها از ریش بلند مصنوعی بابا نوئل ترسیده و به گریه افتاده است. رویترز.
تصویر یك چكمه غول آسای بابا نوئل در یك خیابان اصلی شهر سئول ، پایتخت كره جنوبی. آسوشیتدپرس.
یك زوج ژاپنی در شب كریسمس در شهر توكیو تزیینات نورانی این جشن و صف مسیحیانی كه قصد ورود به كلیسا را دارند ، تماشا می كنند. رویترز.
تصویر مردم در خیابان مشهور آكسفورد استریت در مركز لندن در روز چهارشنبه 24 دسامبر كه قصد خریدهای لازم برای كریسمس را دارند. رویترز.
منظره خیابان مشهور شانزه لیزه و میدان اتوال در نخستین ساعات شب جشن نوئل و مردمی كه با عجله می خواهند زودتر به خانه بروند. آسوشیتدپرس.
مسیحیان چینی در انتظار آغاز دعای شب كریسمس در مقابل كلیسای اعظم كاتولیكی شهر پكن ایستاده اند. آسوشیتدپرس.
مردم فنلاند بر اساس سنت در روز 24 دسامبر بر سر مزار عزیزان از دست رفته شان می روند. تصویر خانواده ای كه در گورستان شهر واآسا فنلاند طبق سنت در كنار سنگ مزار عزیزشان شمع روشنی را می گذارند. فرانس پرس.
تصویر یك فروشگاه شهر نیویورك در روز 24 دسامبر و مردمی كه برای خرید جشن كریسمس به آن مراجعه كرده اند. رویترز.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 دی 1387    | توسط: سیدمهدی سبزیان    |    | نظرات()